Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

20 listopad Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w "Bajkowym Przedszkolu"

20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka! :) w naszym przedszkolu.

  Każdy człowiek bez względu na wiek ma swoje prawa. Przestrzeganie ich ma chronić wszystkich ludzi, pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Swoje prawa mają również najmłodsi, które wymagają szacunku i godnego traktowania przez dorosłych. Należy jednak pamiętać, że prawa dziecka nie kolidują z prawami rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich wartościami i światopoglądem....
 
  W tym dniu w każdej grupie przedszkolnej w naszym przedszkolu nauczyciele z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przygotowali dla dzieci ciekawe zabawy celem pokazania przedszkolakom, iż mają swoje prawa, m.in. prawo do zabawy, do nauki, do imienia, do życia w rodzinie, do szacunku.  

  Tego dnia przedstawiciele naszego przedszkola Pani Olga Filipowicz i Pani Klaudia Szczygielska brały udział w uroczystości w Zgierzu z okazji 30-lecia uchwalenia  Konwencji o prawach dziecka przyjętej - z inicjatywy Polski! - przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 roku. Jubileuszowy koncert odbył się w sali WODN. Dzieci śpiewały, tańczyły i przypominały dorosłym o tak ważnych sprawach jak "szacunek", "wolność" i "odwaga". Dziękujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy organizatorom z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu za zaproszenie.