Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zajęcia brazylijskiej CAPOEIRY w M.P. 13

W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć trenerkę Annę Rudzińską z Manufaktury Sztuki Walki CAPOEIRA. Pani Ania przeprowadziła zajęcia pokazowe we wszystkich grupach wiekowych, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Dzieciaki mogły poznać wiele ciekawych ćwiczeń ciekawostek czy instrumentów (berimbau) dotyczących CAPOEIRA.
    Capoeira – brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Ruchy capoeira są bardzo płynne i rytmiczne. Z Brazylii, a więc z języka portugalskiego, pochodzi słownictwo i teksty piosenek.
 Dziękujemy rodzicowi z grupy VII Pani Monice Pawlak za zorganizowanie pokazu. Dzieciaki były bardzo zadowolone, że miały okazję poznać CAPOEIRA. Możemy się również pochwalić, że dwójka braci z naszego przedszkola (Igor i Olaf Pawlak) trenują od 1,5 roku CAPOEIRA i jesteśmy z nich dumni z tego co potrafią wytańczyć na macie:)
Jeśli ktoś z Państwa zainteresowany będzie zajęciami CAPOEIRA dla dzieci i dorosłych polecamy MANUFAKTURĘ SZTUKI CAPOEIRA w Łodzi al. Kościuszki 39.